Остання редакція: 03 лютого 2020

Переваги навчання на факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин згідно з результатами державної атестації має право на підготовку кадрів за найвищим – четвертим рівнем акредитації і здійснює освітню діяльність на рівні світових стандартів.

Започаткований найстаріший факультет – плодоовочівництва, екології та захисту рослин – з часу заснування нашого університету як Головного училища садівництва в 1844 році.

Серед випускників факультету – відомі вчені та виробничники, державні діячі й парламентарі, заслужені працівники сільського господарства.

На п’яти кафедрах факультету – плодівництва і виноградарстваовочівництвабіологіїзахисту і карантину рослинекології та безпеки життєдіяльності створена багата традиціями наукова школа підготовки висококваліфікованих фахівців.

На факультеті навчаються студенти з різних регіонів України. Висока якість підготовки студентів передбачає гармонійне поєднання новітніх технологій навчання із впровадженням результатів наукових досліджень у навчальний процес. На базі факультету проводяться міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції, обласні та регіональні семінари з актуальних питань сільськогосподарського виробництва. На кафедрах факультету працюють наукові студентські гуртки, проводяться олімпіади та конференції.

Навчання здійснюється за новими навчальними програмами, на сучасній матеріальній базі, з відповідним технічним обладнанням. Закладені різних конструкцій плодові насадження, колекційні ділянки овочевих, лікарських і рідкісних декоративних рослин, споруди закритого ґрунту. Створені наукові лабораторії з розсадництва, плодівництва, овочівництва закритого ґрунту, грибівництва, агроекології. Навчальною базою також є філії кафедр на виробництві та природоохоронних установах.

Студенти вивчають теорію та проводять наукові дослідження, спрямовані на розробку конкурентоспроможних технологій раціонального природокористування, вирощування плодових, овочевих культур відкритого і закритого ґрунту та лікарських рослин, інтегрованого захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів.

Факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин підтримує зв’язки із зарубіжними навчальними закладами: Познанською, Варшавською, Люблінською рільничими академіями. Невід’ємною складовою підготовки фахівців є практика студентів за кордоном у спеціалізованих фермерських господарствах Німеччини, Франції, Польщі, Данії, Фінляндії.

Кращі студенти факультету отримують іменні стипендії, нагороджуються грошовими преміями, екскурсійними поїздками до історичних місць України.