Програми практики
Першочергове завдання вищої школи – формування високоосвічених фахівців, здатних здійснити як подальший розвиток науки, так і матеріалізацію наукових знань. Фахівець сільськогосподарського виробництва зобов'язаний досконало вивчити біологічні особливості овочевих рослин, освоїти сучасні інтенсивні технології у відкритому і захищеному ґрунті, вміти їх впроваджувати і вдосконалювати на основі нових досягнень науки і передового досвіду, володіти найновішими формами організації та оплати праці, щоб кваліфіковано керувати виробничими колективами. Тому впродовж навчання студенти проходять навчальну та виробничу практики. Навчальна практика проводиться викладачами кафедри овочівництва на дослідному та колекційному полях навчально-наукового виробничого відділку Уманського НУС згідно з навчальним планом (травень – червень). Своїм завданням програма практики передбачає закріплення знань одержаних студентами в процесі навчання у вищому навчальному закладі та відпрацюванню практичних навичок, організації роботи в колективі відповідної установи. Під час проходження практики студенти оволодівають технологією вирощування садивного матеріалу, плодових, овочевих культур та винограду; передовим досвідом роботи керівників та спеціалістів сільськогосподарських підприємств та приватних господарств; роботою з новою сільськогосподарською технікою та обладнанням; економікою, менеджментом і маркетингом та правовими питаннями діяльності сільськогосподарських підприємств.
Виробнича практика студентів є одним із важливих видів навчальної роботи та здійснюється з метою набуття виробничих навиків приймати самостійно рішення при подальшій роботі в сільськогосподарських підприємствах. Вона покликана підготувати майбутніх фахівців до виробничих умов і практичної роботи, забезпечити належний рівень їх професійної підготовки.
Реєстр баз практик
Базою практичної підготовки студентів є науковий виробничий відділ університету, який налічує 2
Матеріали
- Методичні рекомендації організації виробничої практики студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин спеціальності 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» ОР «Магістр» (очна форма навчання)
- Програма і методичні рекомендації організації навчальної практики із Загального овочівництва та Овочівництва відкритого ґрунту для здобувачів вищої освіти спеціальності 203 «Садівництво та виноградарство» освітній рівень – перший (бакалаврський) факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин
- Методичні рекомендації щодо проходження виробничої практики студентами (денна форма) першого рівня вищої освіти (бакалавр) за спеціальністю 203 „Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство”.
- Методичні рекомендації щодо проходження виробничої практики студентами (заочна форма) першого рівня вищої освіти (бакалавр) за спеціальністю 203 „Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство”.
- ОВОЧІВНИЦТВО. Методичні вказівки по навчальній практиці для студентів спеціальності 201 «Агрономія»