Остання редакція: 20 березня 2018

ГОТУЙ САНИ ВЛІТКУ…

Зібрано урожай овочевих рослин та овочівникам відпочивати ніколи – саме час подбати про отримання продукції в наступному році. І в цьому кафедрі овочівництва завжди допомагають студенти. От і сьогодні завдяки 21-кс групі були підготовлені до використання парники. Парник − це найпростіший вид культиваційних споруд зі знімним покриттям і малим внутрішнім об’ємом. В парнику обмежені можливості регулювання факторів середовища, застосування механізації, а строки і якість робіт залежать від погоди. Проте і сьогодні вони мають практичне значення, так як для їх виготовлення не вимагається значних матеріальних витрат. Розміщувати парники слід на добре освітлених, захищених від вітрів місцях, орієнтуючи їх зі сходу на захід, а нахил парникових рам на південь. В парниках вирощують розсаду для відкритого ґрунту, а також ранні овочі. За конструктивними особливостями парники поділяють на наземні (переносні) і котлованні (заглиблені). За будовою покриття парники бувають односхилі і двосхилі (бельгійські). Найбільш поширені парники односхилі з дерев’яною або бетонною обв’язкою.