Остання редакція: 24 квітня 2024

Участь викладачів кафедри овочівництва в онлайн-вебінарі на тему «Профілактика синдрому професійного вигорання»

В Уманському національному університеті садівництва згідно плану тривають заходи сприяння розвитку викладацької майстерності науково-педагогічних працівників. Так, 19 березня 2024 р. відбувся онлайн-вебінар на тему «Профілактика синдрому професійного вигорання» (спікер Валентина МАЗУРЕНКО – практичний психолог університету, психолог-консультант). Викладачі кафедри овочівництва доєдналися до даного заходу.

Проблема професійного вигорання нині є досить актуальним питанням психологічної науки і практики. Зараз досить емоційно напружений час і багато співробітників сучасних організацій у тій чи іншій мірі схильні до вигорання, яке виникає як захисна реакція на стресові ситуації і має негативний вплив на психофізичне здоров’я та ефективність діяльності людини. Вигорання проявляється в почутті виснаження, особистісної відстороненості від суб’єктів діяльності та зниження мотивації до виконання професійних обов’язків. Професійне вигорання – багатовимірний, пов’язаний з роботою, і насамперед, психічний синдром, який виникає на різних етапах професійної діяльності звичайних людей та характеризується поступовою втратою під дією пролонгованого професійного стресу емоційної, когнітивної і фізичної енергії, і виявляється у симптомах психоемоційного виснаження, хронічної втоми, цинізму та зниження задоволення від виконаної роботи. Вигорання не одномоментний процес, воно розвивається поступово, здебільшого зовсім непомітно для того, хто вигорає (за матеріалами сайту https://mistotv.com/3989/).