Остання редакція: 21 серпня 2019

Українська вишиванка – це національна святиня!

Щорічно у третій четвер травня відзначають одне з найсамобутніших свят української культури – День вишиванки. Цьогоріч цей день припав на 16 травня. Кафедра овочівництва також долучилася до Всеукраїнського флешмобу присвяченого Дню вишиванки. Традиційно, цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання в українській вишитій сорочці. Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг! Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиванка – наша національна святиня. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Вишиванка – це особлива національна традиція українців. А сам День вишиванки – хоч поки ще й не офіційне свято – покликане сприяти єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Але крім цього не можна забувати, що кожен колір на вишиванці символізує щось певне. Давайте дізнаємось про це детальніше:

• Білий колір - символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду.
  • Червоний - символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості.
  • Чорний колір - багатство і благополуччя.
  • Зелений – жіночий колір.
  • Синій колір - символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.
  • Золотий або жовтий - символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.

Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу!

Вікторія Кецкало

доцент кафедри