+38 (04744) 3-40-82
Меню
Остання редакція: 14 жовтня 2019

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ !

12 жовтня свій ювілей відсвяткував доктор с.-г. наук, професор, академік МААО

Віталій Іванович Лихацький

    Колектив кафедри овочівництва вітає ювіляра! Ми хочемо висловити нашу безмежну повагу. Ви є прикладом для нас, ми віддаємо данину щирої поваги Вашій мудрості та життєвому досвіду, працьовитості і життєлюбності. Ми захоплюємося Вашою енергією, силою волі і інтересом до життя, вмінням радіти кожному дню і насолоджуватися кожною миттю. Від щирого серця вітаємо Вас з прекрасним ювілеєм, бажаємо довгих і щасливих років у колі рідних і близьких. Здоров’я Вам, радості, турботи та родинного тепла.

Народився ювіляр 12 жовтня 1939 року у м. Дніпропетровськ. У 1956 р. закінчив Дніпропетровську середню школу. Закінчив Ерастівський сільськогосподарський технікум у 1959 році, Уманський сільськогосподарський інститут у 1967 році. Протягом 1959–1962 рр. проходив військову службу. Працював після технікуму у колгоспі ім. Сталіна Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, а після інституту у радгоспі „Берестовий” Донецької області на посаді агронома.

Навчався в аспірантурі протягом 1971–1975 рр. під керівництвом професора П.М.Білецького. У 1975 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Основные вопросы агротехники нестрелкующегося чеснока в Юго-западной Лесостепи УССР». Вчене звання доцент отримав у 1980 році.

Докторську дисертацію захистив у 1996 році за темою „Агробіологічні основи та розробка ефективних технологій вирощування часнику в умовах Лісостепу України”. Вчене звання професор отримав у 1996 році. З 1987 по 2009 рр. працював завідувачем кафедри овочівництва УДАУ.

У період 1997–2008 рр. був членом спеціалізованих рад Уманської сільськогосподарської академії та Національного аграрного університету. Голова методичної комісії факультету плодоовочівництва і лісівництва, член редакційної колегії наукових збірників Уманського ДАУ та Інституту овочівництва і баштанництва УААН. Виконував обов’язки члена науково-технічних рад Уманського ДАУ та ІОБ УААН.

Підготував 9 кандидатів наук. Автор понад 150 науково-методичних видань, в т.ч. підручника „Овочівництво” для студентів вищих навчальних закладів у співавторстві, посібників – „Овочівництво” і „Баштанництво”. Має авторські свідоцтва на сорти озимого стрілкуючого часнику ”Софіївський” та „Прометей”.

Нагороджений медалями «За доблестный труд» (1970 р.), «Ветеран праці» (1986 р.), нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», Трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України «Знак пошани», Почесними грамотами Міністерства сільського господарства СРСР, Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики України.

Вітаємо з 80-річчям!

Бажаємо здоров'я на довгі роки

І шлемо Вам такі рядки:

Прийміть вітання щонайкращі наші

І побажання в цей святковий день:

Ви від онуків майте радість,

Повагу щиру й вдячність — від дітей.

Бажаємо щастя, здоров’я і сили,

Щоб довгі літа плечей не схилили,

Щоб спокій і мир панували на світі,

Щоб радість знайшли ви в онуках і дітях!

Хай доля дарує щирі хвилини

У дружньому колі і в колі родини!