Меню
Остання редакція: 18 жовтня 2024

Навчально-наукова лабораторія грибівництва та вигонки овочів

Науковий керівник лабораторії О.І.Улянич - доктор с.-г. наук, професор

Лабораторія створена в жовтні 2008 року з метою проведення наукової роботи та якісної практичної підготовки студентів спеціальності 203 "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство".

Науковий керівник Олена Іванівна Улянич - доктор с.-г. наук, професор

Основними завданнями лабораторії є:

  • проведення лабораторно-практичних занять з дисциплін „Овочівництво закритого грунуту і грибівництво”, "Промислове грибівництво", "Проектування процесів інтенсивного грибівництва" на високому науковому, методичному і технічному рівнях відповідно до чинних навчальних і робочих програм, планів науково-дослідних робіт та методичних рекомендацій;
  • сприяння підвищенню якості підготовки фахівців з грибівництва завдяки реалізації практичної і творчої складових змісту навчання.

Науково-методична робота лабораторії проводиться під керівництвом науковців кафедри овочівництва. Наукові дослідження лабораторії виконуються за такими напрямками: підбір рослинних компонентів, дослідження якості субстрату та його придатності для вирощування грибів інтенсивним способом, підбір високопродуктивних штамів гриба, встановлення оптимального режиму гідротермічної обробки складових субстрату, вплив температури, вологості повітря, субстрату, інтенсивності освітлення на врожайність грибів та вигоночних овочів.

Лабораторія функціонує на території та науково-лабораторній базі університету, має відповідне матеріальне забезпечення, сприяє проведенню наукових семінарів, конференцій, розробці необхідних демонстраційних експонатів та наукових матеріалів для навчального та наукового процесів.

Обладнання відповідає завданням її діяльності: навчально-наочні посібники, технічні засоби навчання, обладнання загального призначення для навчальних закладів та спеціальне обладнання для виконання наукових робіт.

Лабораторне приміщення відповідно до специфіки обладнане варочним котлом ВК-60, секційними шафами для збереження приладів, туманною установкою, ємкостями для гідротермічної обробки субстрату, ємкістю для накопичення води (400 л), стелажами для розміщення блоків з готовим субстратом.

Положення про навчально-наукову лабораторію

Останні новини

Підсумки навчання першокурсниківЧитати повністю

Підсумки навчання першокурсників

Для студентів 11 к-с групи спеціальності 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» завершився перший семестр навчання на факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин в стінах Уманського національного університету садівництва.

Читати повністю

Вітаємо нову когорту фахівців за спеціальністю 203 "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство"Читати повністю

Вітаємо нову когорту фахівців за спеціальністю 203 "Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство"

Нещодавно завершилася підсумкова атестація (захист кваліфікаційних робіт) студентів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин денної та заочної форм навчання зі спеціальності 203 „Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство” ОПП „Садівництво та виноградарство” за ступенем вищої освіти "Магістр".

Читати повністю

ВІТАЄМО ПЕРШИХ МАГІСТРІВ-ОВОЧІВНИКІВ З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТЧитати повністю

ВІТАЄМО ПЕРШИХ МАГІСТРІВ-ОВОЧІВНИКІВ З УСПІШНИМ ЗАХИСТОМ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

10 грудня 2024 року на кафедрі овочівництва Уманського НУС відбулася значна подія для кафедри та факультету. Не зважаючи на труднощі сьогодення та всупереч їм, вперше здійснювалася атестація студентів освітньо-професійної програми „Овочівництво” за ступенем вищої освіти "Магістр".

Читати повністю

Всі новини